ВАРТІСТЬ_________________ ДАТА ТУРУ
3200/3000 грн ______ жовтень
Полтавський вікенд
(автотур із Херсона)
Херсон — Полтава — Гоголеве — Диканька — Опішшя — Херсон
Полтавщина — багата, самобутня і яскрава. Ця незвичайна земля дійсно гідна всіх тих епітетів, якими протягом багатьох століть так щедро обдаровують її художники. Вона вміє по-справжньому здивувати. І не тільки здивувати, але і щедро, по-українськи, пригостити.
У Полтаві точно є де прогулятися і на що помилуватися. У нашому турі в Полтаву ви зможете побачити:
  • Круглу площу — вона є серцем міста, тут знаходиться цілий комплекс пам'яток місцевого містобудування: губернаторські будинки, будинки дворянського зібрання та державних установ, а прикрашає цей ансамбль розкішний сквер посеред площі.
  • Музей Полтавської битви — візитна картка Полтави.
  • Краєзнавчий музей — це справжня окраса міста, в якому зібрано безліч стародавніх знахідок.
  • Пам'ятник полтавській галушці — це справжній символ міста.
  • Ротонду дружби народів — знаменита біла колонада, яка входить в унікальний архітектурний комплекс на Іванове місто, на якій відкривається прекрасний вид на околиці Полтави,
  • Хрестовоздвиженський монастир — жіночий монастир, побудований у 1650 році.
  • Свято-Успенський собор — є пам'ятником архітектури національного значення.
  • Реконструйовану садибу Івана Котляревського.
  • Полтавські катакомби — місце, про яке досі не вщухають суперечки, коли і для чого були побудовані ці заплутані підземні ходи.
Також за межами Полтави у нашому турі туристи відвідають:
  • с. Диканьку, де побачать столітні Кочубеївські дуби, а також де Ви відвідайте Миколаївську церкву.
  • с. Опішня, де Ви зможете відвідати Музей гончарства, у якому Ви в свій вільний час зможете виготовити різні керамічні вироби, а також розписати їх на свій смак.
ПРОГРАМА ТУРУ
1 день. Херсон
19:45—20:00 збір групи на зупинці (на Чорнобаївку)
Вирушаємо на самобутню і яскраву Полтавщину.
2 день. Полтава
09:00 Прибуття до Полтави.
Сніданок (за додаткову плату).
Вирушаємо гуляти та досліджувати Полтаву. На екскурсії ви побуваєте на знаменитій Круглій площі. Вісім будинків, виконаних в стилі класицизму вже давно стали візитною карткою Полтави. Будівель такого масштабу, що утворюють правильне коло і об'єднаних в єдиний ансамбль немає більше ні в одному місті України. Побачите колишнє губернське земство, Соборну площу, Успенський Кафедральний собор. Звичайно ж, не можна побувати в Полтаві і не зробити фото біля пам'ятнику знаменитій полтавській галушці.

Відвідування Полтавського краєзнавчого музею.
На думку багатьох істориків, краєзнавців, етнографів України, Полтавський краєзнавчий музей є одним із кращих на Україні серед краєзнавчих музеїв. Будівля музею — архітектурна пам'ятнка. Сама будівля надзвичайно гарне, виконано в стилі модерн з елементами українського народного стилю. Фасад прикрашають герби повітових міст Полтавської губернії. Вікна та двері виконані у формі шестикутника. Фасад і інтер'єри будівлі оформлені керамікою і майолікою.


Екскурсія до музею-садиби І.Котляревського. Автора славнозвісної "Енеїди", що залишив нам неймовірний дарунок скарбничку народної мови, звичаїв, культури.
14:30 Обід.

15:20 прибуття на поле Полтавської битви. Огляд братської могили російських воїнів, Сампсонієвской церкви, ротонди Примирення.
Експозиція музею нараховувала багато експонатів, серед яких холодна і вогнепальна зброя, портрети, гравюри, полкові прапори і зразки військової форми, які надійшли з Артилерійського музею Санкт-Петербурга, музеїв Москви, від Стокгольмського Королівського архіву і Генштабу, окремих приватних осіб Полтави та повітових міст Полтавської губернії.

17:20 відвідування Хрестовоздвиженського монастиря
Полтавський Хрестовоздвиженський монастир було засновано 1650 року Полтавським полковником Мартином Пушкарем. Полтава багато століть стояла на шляху, по якому татарські орди здійснювали спустошливі набіги на українські землі. Під час одного з таких набігів 1695 року Хрестовоздвиженський монастир був розорений і відданий вогню. Напередодні Полтавської битви в 1709 році тут розташовувалася штаб-квартира Карла XІІ.

Повернення в Полтаву (ночівля).
2 день. Гоголеве — Диканька — Опішня — Херсон
Сніданок у готелі. Звільнення номерів

09:00 Переїзд до с.Гоголеве — на малу батьківщину великого українського письменника Миколи Гоголя.

10:00 огляд музею-заповідника Миколи Гоголя на території садиби Гоголів-Яновських.
Тут Гоголь провів свої дитячі роки. Меморіальна і літературна експозиція займає десять залів. Відновлено інтер'єри кімнат, у флігелі, де, приїжджаючи додому в останні роки (1848-1851), жив Гоголь, відтворено його робочий кабінет з особистими речами.
На території музею можна неквапливо прогулятися, подивитися ставок, затишні альтанки, грот.

12:00 прибуття в Диканьку. Відвідування Миколаївської церкви. Огляд Тріумфальної арки, Троїцької церкви.
Ви побачите вікові Кочубеївські дуби, а також відвідаєте загадкову Миколаївську церкву. Її конструкція захоплює: тут є старовинний "кондиціонер" та невидимі зсередини вікна, що допомагають освітлювати приміщення. Під церквою знаходиться усипальниця князів Кочубеїв. А також Троїцьку церква, яку змалював у своїх "Вечорах..." Гоголь. За легендою, саме її розписував Вакула.

13:10 обід.
14:00 Прямуємо у столицю українського гончарства — до Опішні.
Опішня — справжня столиця гончарства, відома не тільки в Україні, а й в усьому світі.
Саме в Опішні народився такий популярний сьогодні домашній розпис. Тут до нашого часу відомі і дбайливо зберігаються старовинні секрети технік і фарб, завдяки яким місцеві вироби відрізняються надзвичайною красою і соковитістю.

Музей кераміки порадує колекцією експонатів з глини, створених руками кращих майстрів. Незвичайні звірі, смішні коти, співочі козаки, персонажі улюблених казок та герої пісень... Навіть цілі сценки — добрі, смішні, милі, цікаві...
Після огляду експозиції — вільний час.Ви можете взяти участь у майстер-класі із створення або розпису керамічних виробів. Також зупинимось на сувенірному риночку для закупівель посуду та подарунків.

Виїзд до Херсона.
Поділитися з друзями
У вартості туру
— транспортне обслуговування
— проживання;
— пакет екскурсій;
— супровід гіда-екскурсовода;
— групове страхування.
Додатково оплачується
— вхідні квитки в екскурсійні об'єкти;
— особисті витрати,
— сувеніри;
ДОРОСЛІ___________ ШКОЛЯРІ
3200 грн_ __ 3000 грн