Починається круїз оглядом першого загону, огородженого для акліматизації екзотичних видів травоїдних тварин ще Ф.Е.Фальц-Фейном. Ділянка розташована на краю Великого Чапельського поду. Тут утримуються зебри, антилопи канна, нільгау, лань європейська, муфлони, поні та віслюки. Останні з задоволенням спілкуються з екскурсантами.
На штучній скелі – представники Козлоподібних.
З північної сторони до першого загону прилягають вольєри, де мешкають африканські страуси, південноамериканські нанду та австралійські ему. Це нелітаючі птахи. У них порівняно малий розмір грудної клітки та повна відсутність кіля.
Далі маршрут пролягає через загін № 2 з гаялами – вихідцями з далекої Індії. Разом з гаялами представник африканської фауни – довгорога худоба ватусі. Поважно пересуваються бички сірої української породи великої рогатої худоби.
До цього загону прилягає загін № 3. Там утримуються самці коней Пржевальського, сайгаки та ін.
Наступна зупинка в загоні № 4, де мешкають зебри, антилопи гну та коні Пржевальського. Територію загону перетинає арик, по якому вода самопливом поступає до водойми, що у найнижчій точці Великого Чапельського поду.
Ближче до осені в центрі поду збирається велика кількість перелітних птахів: різні види качок, багатотисячні зграї журавлів, сірих гусей, куликів.